Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Kategorie
Producent
Osoby regularnie sięgające po suplementy z kannabidiolem niekiedy stosują też alternatywy o zbliżonym składzie. Należy do nich między innymi susz konopny CBG, zawierający dużą ilość kannabigerolu. Tego rodzaju wyrób produkuje się na bazie roślin cannabis sativa. Występują przeważnie w kilku wersjach, które różnią się przede wszystkim stężeniem substancji aktywnej, a także wagą opakowania. Powstają w trakcie kilkuetapowego procesu produkcji z użyciem współczesnych metod.
Kannabigerol można uznać za „komórkę macierzystą” wielu substancji obecnych w konopiach. Podobnie jak Cannabidiol (CBD) nie wykazuje żadnego działania psychoaktywnego i jest jednym z najważniejszych kannabinoidów.
119,00 zł
Cena regularna:
169,00 zł
Kannabigerol czasami określany jako „komórka macierzysta” lub „rodzic” innych fito-kannabinoidów, CBG jest związkiem rośliny konopi siewnej. Wyciągany bezpośrednio ze szczepów Cannabis Sativa L., olej Enecta CBG jest produkowany i testowany w laboratoriach pod kątem czystości zgodnie z procesami ściśle certyfikowanymi przez GMP i jest wolny od syntetycznych składników.
Metoda uprawy suszu konopnego CBG
Użytkownicy regularnie suplementujący legalne produkty wytwarzane na bazie konopi siewnych, zazwyczaj wybierają te, które zostały pozyskane z neutralnych dla środowiska hodowli i przetworzone w sposób umożliwiający zachowanie dużego stężenia substancji czynnych w materiale. Susz konopny CBG wytwarza się w ten sposób, co CBD i na proces ten składa się kilka etapów. Gotowy wyrób zbierany jest z hodowli w momencie, kiedy rośliny osiągają odpowiedni rozmiar, a ich kwiatostany są wypełnione kannabidiolem oraz kannabigerolem.
Okres zbioru konopi siewnych przypada zatem na czas ich kwitnienia i podlegają mu przede wszystkim kwiatostany, w których znajduje się większość kannabigerolu zawartego w roślinie. Jej pozostałe elementy, przede wszystkim łodygi są wykorzystywane między innymi do tworzenia materiałów, mających szerokie zastosowanie w przemyśle włókienniczym, żegludze oraz profesjonalnym i amatorskim krawiectwie. Zanim jednak otrzyma się susz konopny CBG, trzeba go poddać dalszym procesom obróbki.
Susz konopny CBG – proces produkcji
Producenci dostępnych na rynku wyrobów konopnych po zebraniu kwiatostanów poddają je dalszej obróbce, czyli suszeniu. Jest to etap produkcji stosowany nie tylko w przypadku suszów CBG, ale też innych wyrobów z kannabigerolem, w tym olejków. Pozwala on bowiem pozbyć się w roślinie nadmiaru wody, co przekłada się bezpośrednio na przedłużeniu żywotności surowca. Wilgoć jest pożywką dla drobnoustrojów, przede wszystkim pleśni, zatem eliminując ją, usprawnia się transportowanie oraz przechowywanie materiału.
Kiedy kwiatostany są już odpowiednio wysuszone, następuje ich przycinanie, czyli trimming. Proces ten polega na usunięciu niepotrzebnych elementów rośliny – liści i łodyg, które są wykorzystywane do innych celów, przez co się nie marnują. Dzięki temu można zwiększyć ilość substancji czynnych w suszu konopnym, wykorzystując w nim wyłącznie te części surowca, które wyróżniają się wysokim stężeniem CBG. Przed trafieniem na półki sklepowe wyrób jest testowany w laboratoriach, co pozwala poznać konkretną zawartość kannabinoidów.
Susz konopny o różnym stężeniu CBG
Konsumenci na co dzień suplementujący wyroby zawierające w swoim składzie CBD, niekiedy sięgają też po alternatywne susze, które pozyskuje się z roślin cannabis sativa. Produkty konopne z CBG przeznaczone są do legalnej suplementacji diety i występują w różnych wersjach. Oprócz klasycznych dostępne są również warianty wzbogacane aromatami.
Marki produkujące susz konopny CBG zalecają konsumentom troskę o jego prawidłowe przechowywanie, zwłaszcza w przypadku produktów występujących w większym opakowaniu. Wówczas można rozważyć przesypanie wyrobu do szczelnego, szklanego słoika, najlepiej w kolorze brązowym, przez co zabezpieczy zawartość nie tylko przed wilgocią i zwietrzeniem, ale też promieniami słonecznymi. Pojemnik trzeba trzymać z dala od dostępu dzieci, w temperaturze pokojowej.